®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum

Distribuiţi | 

Experienta nasterii!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
joly
Femeia indrazneata
Femeia indrazneata

feminin Puncte : 504
Reputatie : 0
Data nasterii : 05/01/1987
Data de inscriere : 06/09/2010
Varsta : 30
Localizare : RESITA
Stare de spirit : entuziasmata!

MesajSubiect: Experienta nasterii!   Mier Oct 27, 2010 4:51 pm

Fie ca ati nascut natural,sau prin cezariana,povesteste experienta nasterii tale,iar daca ai mai multi copii,povesteste deosebirea dintre prima nastere si celelate!
Sus In jos
flory
Femeia chic
Femeia chic

feminin Puncte : 751
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 04/09/2010
Varsta : 35
Localizare : teleorman

MesajSubiect: Re: Experienta nasterii!   Vin Oct 29, 2010 3:54 pm

eu am decat un copil dar prin ce am trecut eu nu doresc nici celui mai mare dusman sa treaca
a fost ingrozitor dar ma bucur ca a trecut si ca am un baietel sanatos
Sus In jos
Clau
Admin
Admin

feminin Puncte : 298
Data nasterii : 03/05/1988
Data de inscriere : 21/09/2010
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Experienta nasterii!   Vin Oct 29, 2010 5:26 pm

Joly eu am avut o nastere chiar ok. am nascut prin cezariana si nu a durat decat 15 min.. doresc la toate fetele nastere ca a mea.. a fost usora si chir mia placut.. la 7 jumate am intrat in sala la 7:40 a scos pe alessia si la 7.45 am iesit.. cnad am intrat in sala si am vazut masa aia..ma luase toate cele...dar in clipa urmatoare era deja amortita de la sani in jos... nici cadrul ala nu au mai apucat sa mi-l puna ca am avut tensiunea mare si a trebuit sa ma opereze repede... am vazut tot..nu e chiar asa de infiorator cum crede lumea.. am simtit cand ma taiat dar nu ma durut.. e o senzatie ciudata...au pus in final cadrul ala... au scoso pe ale cu peripetii ca era mai mare decat se preconizase a trebuit sa ma taie mai mult..nu-i intra doctorei mana sa o scoata si a dat cu cotul in bara aia.. la care ea asistata sde un al medic ii zice:" Bagami-as picioarele in bara asta, ajuta-ma s-o scot" rade:X:X eram un ras taota... apoi o scoate pe fiimea mi-o arata ii fac poza.. deci nu va spun ce doctor criminal a asistato pe doctora mea... doamneee avea niste ochi criminali..la care eu ii zic...:" domn' doctor sa dea domnu sa aibe si fata mea ochii ca ai dvs", la care el:" pai acum spui, trebuia sa vii acum 9 luni la mine" rade:X:X , am innebunit, dar eram toti numai un ras. apoi mau bagat la post operator... am scapat repede..in afara prb mele cu inima...caci am facut o criza de preinfarct dupa nastere...si nam putut dormit toata noaptea din cauza monitorullui cardiac si a tensiometrului care se umfla la fiecare 5 mn..in rest totul ok...va oun si o poza cu ali de la nastere,,scz daca am scris mai distorsionat...dar parca am ceva emotii numai cand imi aduc amninte

Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare..
Sus In jos
flory
Femeia chic
Femeia chic

feminin Puncte : 751
Data nasterii : 01/12/1981
Data de inscriere : 04/09/2010
Varsta : 35
Localizare : teleorman

MesajSubiect: Re: Experienta nasterii!   Vin Oct 29, 2010 9:46 pm

super nebunica si la nastere rade:X:X
iar micuta o minune love
Sus In jos
t.dorina
Membru nou
Membru nou

feminin Puncte : 59
Data nasterii : 08/01/1977
Data de inscriere : 08/11/2010
Varsta : 40
Localizare : galati

MesajSubiect: Re: Experienta nasterii!   Dum Dec 19, 2010 12:26 am

La ora 22.45 am fost dusa cu dureri ingrozitoare si dilatatie 5 la sala de nastere, la 4 dimineata s-a luat hotararea urgenta de a mi se face cezariana intrucat bebe ramasese blocat, i se vedea capusorul dar nu mai putea inainta pentru expulzare si scazuse ritmul BCF-urilor. Operatia a durat 15 minute, nu am simtit nimic atunci, durerile au inceput dupa ce a trecut efectul anestezicului. Era groaznic cand trebia sa cobor din pat ca plangea bebe. Dupa cateva miscari parca se mai atenuau durerile, de fapt ma obisnuiam cu ele si oricum eu eram mai putin importanta in momentele acelea. A primit nota 6 si mi-am vazut copilul abia a treia zi de la nastere. Nu pot sa descriu ce am simtit cand le vedeam pe celelalte mamici cu bebelusii lor. A fost prima experienta de genul si ultima.
Sus In jos
Gianina
Moderator
Moderator

feminin Puncte : 688
Data nasterii : 11/08/1979
Data de inscriere : 20/10/2010
Varsta : 38
Localizare : Vulcana Pandele
Stare de spirit : Foarte buna

MesajSubiect: Re: Experienta nasterii!   Dum Dec 19, 2010 5:12 am

Imi pare rau,Dorina,ca ai avut o experienta neplacuta
Eu am nascut normal ambii copii,pe fata am nascut-o mai greu,ca nu ma dilatam,mi s-a rupt apa la 3 dupa amiaza,la 7 m-a apucat durerile si m-am chinuit la miezul noptii.La Remus mi s-a rupt apa la 3 dimineata,la 3,30 eram la spital,am fost si dilatata si crestea si l-am nascut la 4.50.
Recuperarea la o nastere normala e mai rapida si fara consecinte decat o cezariana
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Experienta nasterii!   

Sus In jos

Experienta nasterii!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Spatiu dedicat mamicilor :: Arta de a fi mamica :: Sarcina de la 0 la 9 luni-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webcreează un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Blog gratuit