®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum

®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum

Distribuiţi | 

gomajul, baza frumusetii pielii!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
giana_cta
Membru nou
Membru nou

feminin Puncte : 52
Reputatie : 0
Data nasterii : 23/03/1966
Data de inscriere : 25/10/2010
Varsta : 51
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: gomajul, baza frumusetii pielii!   Lun Noi 01, 2010 4:04 am

eu imi prepar cand am timp o masca cu scortisoara si zeama de lamaie...o aplic pe ten si la inceput se inroseste dar apoi revine la normal si dupa ce ma clatesc fata ramane perfecta...luminoasa si frumoasa.
Sus In jos
carmen
Membru nou
Membru nou

feminin Puncte : 8
Reputatie : 0
Data nasterii : 07/04/1955
Data de inscriere : 02/12/2010
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: gomajul, baza frumusetii pielii!   Joi Dec 02, 2010 6:21 am

Gomajul pe linga ca indeparteaza stratul de celule moarte si murdaria de la suprafata tenului mai are si rolul de activare a circuitului sanguin de la suprafata epidermei fapt care duce la o mai buna regenerare si oxigenare a tegumentelor.Este recomandabil pe tot corpul.Are rol de peeling .
Stiti ca a aparut primul peeling enzimatic care se poate efectua de catre noi singure acasa ?Indeparteaza 2 randuri de celule de la nivelul epidermei,fara durere si odata cu ele si semnele inestetice,revigorind tenul
Sus In jos

gomajul, baza frumusetii pielii!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
®©Forumul Femeilor Moderne - un forum cu aer de parfum :: Totul despre moda si frumusete :: Beauty :: Ingrijirea tenului si a corpului-
Mergi direct la:  
MyFreeCopyright.com Registered & ProtectedTop88 - Director webCreati un forum gratuit | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti blogul tau gratuit